Poradíme, pomůžeme. Volejte: +420 553 401 610

pondělí, 02 srpen 2021 09:47

Jak správně vyměnit displej na iPhone 12

S příchodem série iPhone 12 se stávají opravy stále složitějšími. I proto přinášíme v tomto článku návod, jak nejlépe postupovat při výměně displeje,  aniž by došlo k poškození, ztrátě funkcí či zobrazení hlášky o neověřeném novém LCD. Pro výměnu doporučujeme použít jedny z nejlepších LCD na trhu a to displeje řady NCC INCELL a ORIGINAL.

Rozhodně doporučujeme svěřit výměnu zkušenému profesionálovi s patřičnými zkušenostmi a vybavením.

Pokud si na opravu netroufáte, využijte např. náš profesionální servis Apple.

Všechny zde uvedené postupy jsou bez záruky, mohou se kdykoli změnit. Za případné škody vzniklé tímto postupem neručíme.

Jste-li servisem / opravnou mobilních telefonů, rádi vám nastavíme speciální ceny nejen na náhradní díly.

Image

Nástroje potřebné pro výměnu LCD

Vybavení, které budeme potřebovat k samotné výměně displeje.

Sada šroubováků, sadu na rozebírání telefonu, otevírací kleště s přísavkou, zahřívací jednotku, vysokoteplotní lepící pásku, pinzetu, antistatický vypichovák a nové voděodolné lepení LCD.

Demontáž původního LCD

Krok 1: Odšroubujte spodní šroubky

  • vyšroubujte 2 dlouhé šroubky (6,75mm) ze spodní částí zařízení
  • položte zařízení na ohřev a prohřejte na 70°C
  • použijte plastové otevírací kleště pro oddělení LCD od rámu zařízení

Krok 2: Demontujte původní displej

  • Otevřete zařízení otočením displeje nahoru z pravé strany (jako knihu)
  • Otevřete telefon zprava doleva. Pozor, oproti předchozím modelům mají displeje pro modely iPhone 12 flex kabely na levé straně desky (předchozí mají na straně pravé). Proto dejte velký pozor, aby nedošlo k poškození flex kabelů!

Upozornění:

Po demontáži původního displeje se důrazně doporučuje přelepení přední kamery na hlavní desku vysokoteplotní páskou a to jako prevence proti poškození funkce FaceID. Kamera je velmi citlivá i na jemné prachové části či jiné předměty.

Nyní po přelepení kamery odšroubujte kryt konektoru baterie a displeje.

Dále odšroubujte kryt konektoru předního senzoru.

Nyní velmi opatrně postupně odpojte flex kabely baterie, kabel displeje, digitizéru a kabel předního snímače.

Po úspěšném odpojení všech flex kabelů je původní obrazovka zcela oddělena od zbylé části zařízení.

Důležité upozornění

Níže publikované VIDEO na našem YouTube kanále zrychleně ukazuje postup, při jehož dodržení se nebude po výměně LCD zobrazovat chybová hláška o neověřeném LCD. Pro celý postup včetně popisu se podívejte na tento článek. A pozor!! Tento postup lze použít pouze jednou na daném zařízení!! Pokud tedy tento postup nedodržíte či přeskočíte, případně jej neprovedl někdo před vámi, postup již nebude funkční.

Krok 1: Připojte původní displej 

Připojte původní displej zpět k zařízení (původní LCD musí být připojeno k původní desce) avšak bez baterie: Pomocí externího zdroje normálně zapněte zařízení, v MENU Nastavení zkontrolujte, zda vyskakuje okno s hláškou. Správně by okno s hláškou se zobrazit nemělo.

Krok 2: Připojte nový LCD

Připojte k desce nový LCD a opět jej připojte k napájení se zdroje (ne k baterii). Zařízení se zapne a standardně najdete.. Poté jej vyoněte, připojte baterii a zařízení opět standardně zapněte. Pop-Up hláška neověřeném / neoriginálním LCD by se neměla zobrazit.

Upozornění:

Tento postup lze použít pouze jednou. Při výměně LCD modulu nesmíte k zapnutí zařízení použít baterii. V opačném případě jsou detekována data z baterie a telefon začne načítat data i z LCD.

Krok 3: Demontáž flexu sluchátka

Odšroubujte všechny šroubky ze sluchátka a potom položte displej na zahřívací jednotku, počkejte cca 10-20 sekund a poté pinzetou opatrně vyjměte infračervený snímač. Dávejte pozor, abyste při jeho odstranění nepoužívali hrubou sílu.

Krok 4: Otestujte nový displej

Připojte nový LCD k základní desce pro účely otestování a vyzkoušejte, zda jsou všechny funkce v pořádku. (Při testování je zapotřebí zapojení flexu sluchátka, jinak bude základní deska v cyklickém restartu a zařízení nezapnete.)

Krok 5: Vložte/ použijte nové voděodolné lepení mezi kryt a displej

Důkladně očistěte/odstraňte zbývající staré lepidlo na rámu zařízení a poté na něj nelepte nové voděodolné lepení LCD.

Krok 6: Nainstalujte flex sluchátka

Finálně nainstalujte zpět předtím demontovaný původní flex sluchátka na nový displej. Přes samotným sešroubováním spusťte na zařízení test LCD, dotyku, FaceID a ujistěte se, že je vše v pořádku.

Krok 7: Dokončete instalaci

  • Nainstalujte zpět všechny kryty flex kabelů. Dbejte na to, abyste používali správné šroubky pro správné pozice.. Pokud dojde k zaměnění šroubků, dojde k poškození zařízení!
  • Stáhněte fólii z nového voděodolného lepení.
  • Odstraňte vysokoteplotní pásku připevněnou z přední kamery.
  • Proveďte poslední kontrolu, zda je vše v pořádku.
  • Zašroubujte zpět spodní šrouby.

TOP