facebook style=
pátek, 04 září 2020 11:58

Oprava hlášky „Nelze ověřit originální baterii" v iPhone

Pokud dojde k výměně baterie ať originální tak neoriginální u modelů iPhone Xr, Xs a novějších modelů, zobrazí se hláška: „Nelze ověřit, že tento iPhone má originální baterii" viz obrázek. Jde o stav, kdy zařízení neumí ověřit novou baterii jako originální z výroby, čímž se nebude správně zobrazovat maximální kapacita kondice baterie.

V tomto článku vám přinášíme návod, jak tento problém s baterií a hláškou vyřešit.

Upozornění: Vždy tyto úkony svěřte skutečnému profesionálovi. Za případné vzniklé škody neručíme.

Řešení vhodné pro modely iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR

Co budeme k opravě potřebovat

Rozdělení modelů pro pochopení

Následují tabulka uvádí přehledně všechny modely iPhone a zda je nutno řešit zmíněný problém. Testováno na iOS 13.6. Nezapomeňte i zde pomocí JC bateriového testeru resetovat/vyčistit data z baterie.

Postup opravy

Krok 1. Demontujte originální baterii a z ní pak ochrannou desku (Protection Board), kterou ponechejte pro další použití

Krok 2. Demontujte ochrannou desku (Protection Board) z nové baterie a ponechejte pouze články pro další použití

Krok 3. Připájejte 2 hroty (kolíky) na kontakty kondenzátoru. Ten následně plně nabijte pomocí DC stabilizovaného zdroje a pak samotným kondenzátorem s hroty napájejte/spojte původní ochrannou desku s novými bateriovými články. Taktou baterii složte.

Krok 4. Vložte novou upravenou baterii zpět na vyhrazené místo v zařízení pro provedení testu. Pakliže je vše ok, nezapomněli jste vyčistit data baterie pomocí JC bateriového testeru , hláška se na zařízení již nebude zobrazovat. Baterii můžete napevno nainstalovat pomocí lepení baterielepení displeje a tak zařízení finálně zkompletovat.

Závěr. Pokud se vše povedlo zdárně, zařízení již nebrazuje hlášku, nová baterie se jeví nadále jako nová originální a iPhone zobrazuje správně % v kondici baterie.

Značky v nabídce
Spolupracujeme

TOP