Poradíme, pomůžeme. Volejte: +420 553 401 610

pátek, 30 červenec 2021 09:35

2. díl - Oprava hlášky „Nelze ověřit originální baterii" v iPhone

Pokud dojde k výměně baterie ať originální tak neoriginální u modelů iPhone Xr, Xs a novějších modelů, zobrazí se hláška: „Nelze ověřit, že tento iPhone má originální baterii" viz obrázek. Jde o stav, kdy zařízení neumí ověřit novou baterii jako originální z výroby, čímž se nebude správně zobrazovat maximální kapacita kondice baterie.

V dřívějším článku, který si můžete přečíst zde,  jsme tuto problematiku řešili a přinesli řešení. Nyní je čas na update a tím přinášíme řešení i pro modely řady iPhone 11 a brzy i iPhone 12

Upozornění: Vždy tyto úkony svěřte skutečnému profesionálovi. Za případné vzniklé škody neručíme.

Jste-li servisem / opravnou mobilních telefonů, rádi vám nastavíme speciální ceny nejen na náhradní díly.

Rozdělení modelů pro pochopení

V následují tabulkce připomínáme přehledně všechny modely iPhone a zda je nutno řešit zmíněný problém. Jako poslední jsou uvedeny modely řady 11, z poznámkou, že nejde řešit. A toto se právě nyní změnilo a na toto řešení se nyní zaměříme. 

Nebudeme zde znovu přípomínat postup výměny/ přehození originální ochranné desky nabíjení (Protection Board) řešené v prvním dílu a zaměříme se přímo jen na nově potřebné nástroje.

Co navíc pro opravu hlavně potřebujeme?

Samotný proces opravy je hodně podobný jako u modelů Xs, Xr, avšak je pak potřeba použít daný programátor a vložit správný flex kabel mezi baterii a základní desku. Tento postup ukazuje řada videí na internetu, například toto níže.

Image

Jak opravit hlášku o neoriginální baterii

 

Následují schématický obrázek  vydá za mnoho slov.

Hlavní změna je tedy v použití externího flexu, nového programátoru s pojeného s PC pro správné nastavení nových hodnot baterie (kapacita, cykly)

Při dodržení postupu z videa máte po výměně baterie problém vyřešen, hlášky se nebudou zobrazovat a hlavně v menu zařízení u baterie budou nové správné hodnoty.

Správný stav po opravě a zápisu dat

Značky v nabídce
Spolupracujeme

TOP