Poradíme, pomůžeme. Volejte: +420 553 401 610

pátek, 27 srpen 2021 11:09

Představujeme Mini-LED technologii v LCD NCC INCELL pro iPhone 12

Představujeme novou revoluční technologii, která je použita při výrobě exkluzivních displejů NCC INCELL  pro zařízení řady iPhone 12. Díky této technologii mohou NCC INCELL displeje dostáhnout jak až 700 cd / m ² a samotná tloušťka displeje je pouze o 0,3mm větší, než originální displej.

Téměř všechny parametry nových NCC INCELL displejů jsou tak velmi blízké originálním displejům a navíc za zachování velmi přiznívé ceny.

NCC INCELL displeje pro řadu iPhone 12 navíc podporují i funkci TrueTone. Jak na to se dozvíte v samostaném článku "Podpora TrueTone u displejů iPhone 12"

Jak je toho dosaženo a více o technologii Mini-LED se dozvíte v tomto článku. 

Image

Představení a princip Mini-LED technologie podsvitu
Mini-LED technologie podsvícení využívá režim přímého podsvícení LED. Tím se snižuje tradiční velikost zrna (bodu) na pouhých 100 - 200 mikronů, což výrazně zvyšuje podsvícení. Např. dosavadní boční podsvit má pouze několik desítek svítících bodů, při této technologii může dosáhnout až tisíců, desítek tisíc či dokonce i více.

Kromě toho Mini-LED technologie využívá obrácení čipu a nevyžaduje druhotnou čočku. Vzhledem k relativně malé struktuře samotného čipu pak přispívá k dosažení vyššího kontrastu a zároveň ke snížení tloušťky LCD modulu. Navíc v kombinaci s technologií Local Dimming může dosáhnout přesnější schopnosti ovládání světla a dosáhnout špičkového jasu až 1000 nebo dokonce až 4000 nitů a samotný kontrast může dosáhnout až 1 000 000 : 1 což vytváří max. přirozený obraz.

Techniké výhody Mini-LED technologie podsvitu
Mezi hlavní výhody patří:

 1. Rozměry 
  Jen tenčí a lehčí. Protože samotná velikost čipu Mini-LED je menší, lze optickou směšovací vzdálenost výrazně snížit a to dokonce skoro k 0, čímž se celková tloušťka displeje přiblíží panelu OLED.
 2. Vysoký jas
  Tato technologie přináší vysoký jas až 1000 nitů a rovnoměrný odvod tepla.
 3. Široký barevný GAMUT a reprodukce barev
  Pokud Mini-LED technologie používá RBG tříbarevnou LCD, jak se bude blížit OLED technologii.
 4. Úspora energie 
  Díky možnosti jemněji ovládat světlo a stmívání dochází ke snížení energetické náročnosti
 5. Životnost
  Živostnost LCD panelů s technologií Mini-LED je mnohem delší než u klasických OLED panelů a neprojevují se zde vady jako vypalování obrazovky či stíny

Mini-LED vs OLED vs klasická technologie
Níže publikovaná tabulka nabízí přehledné srovnání všech 3 technologií podsvitu v zásadních parametrech.

 • Mini-LED technologie
  Jen tenčí a lehčí. LED o velikosti 100 ~ 200 μm,výrazně lepší a jemnější podsvit,. Díky přesnějšímu (lokalizovanému) ovládání stmívání může dosáhnout nastavení optimálního nastavení jasu v dané oblasti a tím přinést lepší uživatelský zážitek. Přináší taky lepší podání barev, širší barevný gamut, menší spotřebu a vyšší živostnost panelu. Současné výrobní náklady jsou však poměrně vysoké a tak jsou tyto panely určeny hlavně pro zařizení vyšší třídy.
 • OLED technologie
  Doposud nejlepší technologie. Ve všech parametrech lepší než základní TFT displeje. Nevýhodou je opět vyšší výrobní cena oproti TFT displejům a též problematické zobrazení / výkon u některých barev jako např. modré světlo a relativně krátká životnost luminiscence. Též dochází k propalování  atím ke snížení kvality obrazu.
 • TFT displeje
  Tradiční přímé podsvícení LED s nízkými náklady na výrobu. Panely jsou však energeticky náročnější, silnější (širší) a mají horší podání barev.
Značky v nabídce
Spolupracujeme

TOP